OPĆINSKI NAČLNIK MATO ZOVKO DODJELIO ODLUKE O SAMOZAPOŠLJAVANJU

Danas, 6. srpnja, u prostorijama Općine Žepče,  uručene su Odluke o dodjeli novčanih sredstava za samozapošljavanje.

Naime,  Općinski načelnik Mato Zovko, u prisustvu ministra Ministarstva za rad, socijalnu politiku i izbeglice Zeničko-dobojske županije, gospodina Nurđehana Šahinovića, dodijelio je Odluke kandidatima koji su se prethodno prijavili na Javni poziv za dodjelu novčanih sredstava za samozapošljavanje.

Cilj ovog Javnog poziva je podrška samostalnim djelatnicima s područja Općine Žepče, u smislu razvoja djelatnosti i suzbijanja nezaposlenosti. Kandidatima koji su prošli na Javnom pozivu, ukupno njih dvanaest, dodjeljena su novčana sredstva u ukupnom iznosu od 33.500,00 KM te će biti isplaćena iz Proračuna općine Žepče za 2017. godinu.

Načelnik Općine Žepče, istaknuo je da je Ministarstvo za rad, socijalnu politiku i izbjeglice, također sa 1/3 sufinanciralo ovaj Javni poziv te je u tom smislu ministar Nurđehan Šahinović naglasio da će Ministarstvo pružati i dalje financijsku pomoć za ovakve i slične javne pozive.


  • Posljednje