ODRŽANA SJEDNICA LOKALNOG EKONOMSKOG FORUMA OPĆINE ŽEPČE

 U ponedjeljak, 09.10.2017. godine održana je 12. Sjednica LEF-a Općine Žepče. Sjednici su prisustvovali: Općinski načelnik Mato Zovko, pomoćnica načelnika za graditeljstvo i prostorno uređenje Brigita Lovrić, direktorica RAŽ-a Branka Janko, direktor JP Komunalno Mirko Šumić, ravnatelj Tehničko-obrtničke škole KŠC Don Bosco Marinko Antunović, pomoćnica direktora SMŠ „Žepče“ Asima Nalić, Ašir Mehić – Prograd d.o.o Žepče, Edin Čaušević – Frigošped d.o.o, Ivo Klarić – Teknotherm, Josip Jukić – California d.o.o, Vinko Katava – Vin Metal, Drago Dunđer – Ftograf-Zlatar Dunđer, Sabina Spahić – LS Econ, Emir Tutnić – Žepački rolend, Valentina Trogrlić – Jelinak d.o.o, Nikola Borovac – K projekt d.o.o. Sastanak je vodio predsjednik LEF-a Namik Maličbegović.

Na dnevnom redu je bio 4. Gospodarski forum Općine Žepče, Informacija o izradi Strategije razvoja Općine Žepče, Informacija o vanjskotrgovinskoj razmjeni Općine Žepče z 2016. godini, Informacija o socio-ekonomskim pokazateljima Općine Žepče za 2016. godinu, Informacija o realizaciji pokrenutih inicijativa te usvajanje obrasca za anketiranje privatnog sektora u 2017. godini.

Kako je zaključeno na sjednici, članovi LEF-a  biti će domaćini 4. Gospodarskog foruma Općine Žepče a kao uvod u Forum, organizirati će se radna večera sa gostima iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore.

LEF je također informiran o izradi nove Strategije razvoja Općine Žepče kao i najnovijim trendovima kada je u pitanju vanjskotrgovinska razmjena u Općini Žepče.

Na sjednici se također razgovaralo  o problemu odlaska mladih iz Općine Žepče te mogućnostima lokalnog nivoa u sprječavanju ove pojave koja negativno djeluje na poslodavce.

Naredna sjednica LEF-a zakazana je za novembar 2017.