U Žepču otvoren starački dom po EU standardima

U srijedu, 22. 01. 2020. godine u Žepču, u  nazočnosti velikog broja gostiju,  iz svih sfera društvenog života, predstavnika izvršne i zakonodavne vlasti svih razina, predstavnika kulturnog, sportskog i vjerskog života,  otvoren je Dom za starije i nemoćne i hotel  „Ministro“ Žepče.  

Radi se o  ustanovi koja je namjenski napravljena za potrebe boravka osoba treće starosne dobi i njihovo zbrinjavanje. Površina doma je ukupno 2800 m2 s tim da u sklopu doma egzistira i hotelski blok površine 1000 m2.  


Radi se o investiciji  vrijednoj  5 milijuna KM  koja je u vlasništvu lokalne kompanije Armani Trade d.o.o. Žepče. Novoizgrađeni objekt  ispunjava sve standarde EU regulative i spada među 10 najopremljenijih domova  u regiji.

Osmišljavanje projekta trajalo je dvije godine a izgradnja godinu dana. Trenutno u domu boravi 20 korisnika, i uposleno je 20 djelatnika. Kapacitet doma je 120 korisnika, a povećanjem  broja korisnika planirana su i nova upošljavanja.