Obilježen završetak radova na obnovi područne škole u Selištu

Danas, 16.10.2019.godine, u nizu događaja predviđenih Programom obilježavanja Dana općine Žepče, svečano je obilježen završetak radova na obnovi područne škole u Selištu.

Obnovu škole je pomoglo Veleposlanstvo Republike Bugarske u Bosni i Hercegovini sufinanciranjem projekta u iznosu od 48.000,00 KM, te su tim povodom danas u Općini Žepče boravili veleposlanica Republike Bugarske u BiH Avgustina Cvetkova-Karabaševa, prvi sekretar u Veleposlanstvu Cvetomir Jordanov i treći sekretar u Veleposlanstvu Ana Nikolova.

Općinski načelnik Mato Zovko je goste primio u svome uredu, gdje se razgovaralo o realiziranim projektima u našoj općini. Općinski načelnik je izrazio zadovoljstvo što smo imali čast ugostiti još jednu veleposlanicu u našoj općini, te se u ime svih građana općine Žepče zahvalio na donaciji i naveo kako će općinska administracija zajedno sa vodstvom općine i dalje raditi projekte u cilju stvaranja što boljih uvjeta za naše učenike.

Veleposlanica Republike Bugarske u BiH Avgustina Cvetkova-Karabaševa je navela kako je Općina Žepče  poslala aplikaciju za projekt koji je izvrsno ocijenjen i zahvaljujući kojemu je odobren projekt saniranja i obnove škole u Selištu, te vjeruje kako će se ova kvalitetna suradnja nastaviti i u narednim godinama.

Središnja svečanost i prigodan program je održan ispred škole u Selištu gdje je sve prisutne pozdravio ravnatelj škole Boris Sović. Svečanosti je nazočila i ministrica obrane Bosne i Hercegovine Marina Pendeš, koja je posredovala u realiziranju donacije za saniranje škole.