U Žepču upriličena književna večer "Sjećanje na književnika Nedžada Ibrišimovića“

Pod pokroviteljstvom Općine Žepče, Federalnog ministarstva kulture i sporta  i BH Telecom-a, Bošnjačka zajednica kulture "Preporod" Žepče u povodu obilježavanja osme godišnjice smrti književnika Nedžada Ibrišimovića upriličila je u nedjelju 15. rujna 2019. godine književnu večer "Sjećanje na književnika Nedžada Ibrišimovića".

Žepče je i ove godine bilo središnje mjesto obilježavanja godišnjice smrti Nedžada Ibrišimovića ,a književna večer je održana u dvorištu kuće djetinjstva Ibrišimovića u Gornjoj Mahali u Žepču. Manifestaciji su uz brojne goste  prisustvovali i načelnik općine Žepče Mato Zovko, predsjedavajući skupštine ZDK Ćazim Huskić, predsjedavajući Općinskog vijeća Žepče Muhamed Jusufović.

Na književnoj večeri istaknutog bosanskohercegovačkog umjetnika, koji je svoje djetinjstvo, mladost i dio radnog vijeka preveo u Žepču, govorili su predsjednik BZK Preporod u BiH prof.dr. Sanjin Kodrić, doc.dr. Nehrudin Rebihić i Jasmin Agić ( književnik i novinar Al Jazeere Balkans).

Žepče je  mjesto Ibrišimovićeve vječne inspiracije, mjesto kojem se za života uvijek vraćao. Upravo ovaj grad koji se ugnijezdio ispod brda Orlovik , na obalama rijeke Bosne, a u koji je Nedžad došao s majkom s nepune tri godine ostavio je kako je često isticao književnik  vječni pečat na njegov život i rad.  Žepču i njegovim ljudima uvijek se vraćao i nikad ga nije zaboravljao. S ponosom ga  isticao , i o Žepču , uvijek govorio na poseban način. Njegove ljude, toponime ostavio je opisane u svojim pjesmama, knjigama ,skulpturama, likovnim djelima.