Uručene jednokratne novčane pomoći obiteljima s više djece

Danas, 06.09.2019. godine, općinski načelnik Mato Zovko, uručio je odluke o novčanoj pomoći za spremanje djece u školu. Kao i prethodnih godina, pomoć su dobile višečlane obitelji s područja općine Žepče čija su djeca učenici osnovnih i srednjih škola.

Općinski načelnik je naveo kako smatra da je učenicima svaki početak školske godine svojevrsno težak, ali se nada da će uz ovu pomoć roditeljima biti lakše spremiti ih u školu. Uručena novčana pomoć će koristiti za knjige, školski pribor, odjeću i druge stvari.

Pomoć višečlanim obiteljima pri spremanju djece u školu je jedna od demografskih mjera koje provodi Općina Žepče u okviru svojih mogućnosti. Ove godine su uručene odluke za ukupno 24 obitelji u okviru navedene mjere, s ciljem poboljšanja uvjeta života naših građana, osobito djece i mladih.