Položen kamen temeljac za izgradnju nove osnovne škole u Žepču

10.10.2018. godine u 11,00 sati u sklopu Programa obilježavanja Dana općine Žepče, položen je kamen temeljac za novu zgradu Osnovne škole Žepče, koja će biti izgrađena preko puta Katoličkog školskog centra „Don Bosco“Žepče.

Položeni kamen temeljac otkrili su općinski načelnik Mato Zovko i ravnatelj OŠ Žepče Boris Sović.

Ravnatelj OŠ Žepče Boris Sović obratio se  nazočnima gdje se kratko osvrnuo na povijest škole. Naveo je kako je došlo vrijeme je da se gradi nova škola i da se čim prije odgojno-obrazovni proces nastavi u boljim uvjetima.

U svome obraćanju, općinski načelnik Mato Zovko je obećao kako će Općina Žepče učiniti sve što je u njezinoj moći da radovi na izgradnji nove osnovne škole Žepče što prije započnu. Sredstva za početak radova su već osigurana i to u iznosu od 550. 000 KM. Naveo je kako je pred nama mnogo posla i da će projekt izgradnje škole  koštati oko 4 milijuna KM.

Učenici Osnovne škole Žepče su za ovu prigodu pripremili zanimljiv program, a samoj svečanosti nazočili su brojni gosti iz sfere društveno političkog i javnog života naše općine.